O Primu

Proč iGO9.blogspot.cz?
  1. iGO Primo je označeno devátá verze softwaru iGO,
  2. na blogspotu se mi dobře píše.
Seznámení s Primem
iGO Primo navazuje na předchozí generaci iGO8. Je to nejnovější navigační software od iGO běžící na zařízeních s Windows CE a Windows Mobile. To znamená, že může chodit na jakémkoliv přístroji splňujícím potřebné parametry. I na tom, na kterém nebylo. Stejně tak lze na tom samém přístroji provozovat i starší verze iGO (iGO 8, iGO Amigo), nebo konkurenční software. Lze jich také provozovat i více najednou. To není ale úplně legální, jednoduché a není to ani předmětem tohoto blogu.

Další platformy
Kromě autonavigací a kapesních počítačů s Windows Mobile je iGO dostupné i pro iOS a pro Android. Také existuje aplikace pro stolní Windows. Ta je postavena na starším základu z iGO8 (neumí např. FDA a FPA soubory) a není mi známo, do jaké míry spolupracuje s GPS moduly.

Mapy
Používá mapy stejného formátu jako má iGO 8.3. Je zpětně kompatibilní i se staršími mapami pro iGo 8 a iGO Amigo. V současné době mapy pro iGO vychází od dvou vydavatelů od HERE (dřívějšího Navtequ) a TomTomu (dřívějšího TeleAtlasu). TopMap je již několik let neaktivní.