FAQ

[flash] znační vnitřní paměť a [karta] paměťovou kartu.

Podle screenshotů by navigační program mého Navonu měl obsahovat položku Přehrávač hudby/Prohlížeč fotek, ale nikde ho nemůžu najít – co se děje? 
Výrobce Navon použil osekanou verzi souboru data.zip. Lze to vyřešit:
  1. Pomocí aktualizace softwaru a map v navigaci – tím ztratíte ale svojí jednu aktualizaci zdarma.
  2. Přepsáním souborů [flash]\MobileNavigator\data.zip a [flash]\MobileNavigator \MobileNavigator.exe plnohodnotnými soubory bez omezení – ty oficiální cestou neseženete a navíc jsou „všeobecné“ a tak budete mít zobrazeny v menu i ikony některých funkcí, které vaše navigace nemusí zvládat (Bluetooth, FM transmitter apod.)
  3. Napsat svému prodejci o dodatečné zaslání licence pro přehrávání hudby.

Při navigování po vypočítané trase se mi nezobrazuje údaj a rychlostí jakou jedu.Zobrazení aktuální rychlosti se dá docílit použitím skinu (obtížné), nebo pomocí Menu -> Více -> Nastavení -> Vizuální navádění -> Datová pole -> Pole bez trasy <-> Pole s trasou a výběr položky „rychlost“.


Po připojení k počítači se zobrazí dvě nové výměnné jednotky – jak zjistit, která je interní paměť a která je paměťová karta?
Paměťová karta má v kořenovém adresáři složku Addons a soubor device.nng. Interní paměť má v kořenovém adresáři složku MobileNavigator a soubor devinfo.txt.

Jak zobrazit/vypnout zobrazení určitého druhu POI na mapě?
Menu -> Více -> Nastavení -> Nastavení mapy -> Značky míst

Můžu donahrát své vlastní obrázky vozidel?
Ano, lze. Stačí do složky [flash]:\MobileNavigator\content\car nakopírovat patřičný ZIP soubor.

Kam si mám donahrát vlastní hlasy?
Jdi do [flash]:\MobileNavigator\content\voice a tam nakopíruj příslušný ZIP archív

Jak zobrazit Radary?
Zobrazování radarů zapneme v Menu -> Více -> Nastavení -> Zvuk a varování -> Upozornění na bezpečnostní kameru. Mějte ale na paměti, že za používání této funkce je v některých zemích hrozí vysoké pokuty (např. ve Francii). V ČR a SR je to ke konci roku 2012 stále legální.

Mám navigaci s RDS-TMC a nefunguje mi.
Zkontrolujte, zda není RDS-TMC dostupné jako doplňkové příslušenství!

Když si chci prohlédnout ikonky v BMP, tak mi všechny prohlížeče obrázků házejí chybu. Čím to je?
Většina BMP obrázků v navigaci je zkomprimována. Na počítači se dá prohlížet pomocí programu MioMapBMP. Komprese není podmínkou zobrazení ikonky (u vlastních POI)

Kam nahrát vlastní POI a v jakém formátu?
iGO podporuje KML formát. Soubory nahrávejte do složky [flash]:\MobileNavigator\content\userdata\poi.Soubory KML můžete stahovat např. z www.poi.cz.

Přidal jsem si vlastní POI včetně ikonky, ale ikonka nemá průhledné okraje.
Navigace používají mírně nestandardní BMP soubory. Musí se ve Photoshopu/GIMPu speciálně upravit a obohatit o alfa kanál.