Vzhledem k tomu, že se jedná o port pro Android, se chová velmi podobně jako její bráška z autonavigací. Díky tomu podporuje řadu rozlišení (archív data.zip) a její chování je možné ovlivnit mj. přes soubor sys.txt (více např. http://igo9.blogspot.cz/).
(není má recenze)
Používá stejné mapy jako její automobilový předobraz. Nemusíte stahovat dvoje mapy pro navigaci do auta a mobilu, stačí jen jedny. Import vlastního bodu je velmi snadný - podporuje normální KML soubory - ty stačí nakopírovat na kartu do složky iGo\content\userdata\poi. To samé platí o radarech - spokojí se s TXT souborem z www.poi.cz s nakopírovaným do složky iGo\content\speedcam.
Ovládání je stejné jako na její automobilové verzi. Obsahuje všechny funkce, včetně trojrozměrných budov, asistenta jízdních pruhů i inteligentních tras. Umožňuje počítání rychlé, optimální, nejkratší a zelené trasy. Výpočet trasy je jen mírně pomalejší než např. u Navigonu.
Screenshoty z aktuální verze |
Má zřetelnou hlasovou navigaci, u které si můžete vybírat z řady hlasu, včetně legendárního Lišky. K dispozici jsou i dva TTS hlasy. Ty vyžadují mít ale nainstalované externí aplikace. Buď SVOX hlas Iveta nebo Acapella TTS. Obě dvě aplikace jsou ale placené a mají své mouchy.
Nevýhodou iGo My Way je menší stabilita a nulová podpora ze strany iGo. Na rozdíl od automobilového brášky nevytváří soubor crash.txt s informacemi o pádu. Takto mi po začátku roku 2013 vypověděla poslušnost. Chybu se mi nepodařilo vystopovat. Toto je asi i důvod, proč stále není na Google Play. Na oplátku ale nabízí jedinečnou funkčnost velké automobilové navigaci s možnostmi téměř nekonečného přizpůsobení.